איך להוריד במשקל?

תום ויינברג ירידה במשקל וחיים ללא מחלות פשוט בריא
לחץ על התמונה כדי לעבור לסרטון

מבוא להורדה במשקל

הבן אדם של היום שמן, חולה וכמעט מת. בפודקאסט הזה אנחנו הולכים לדבר על בריאות, מחלות ותזונה כדי להפסיק לחיות בגוף שבור ומוגבל ולהתחיל לחיות את החיים המלאים בהנאה וללא מגבלות. שמי תום ויינברג, וכבר מעל כמה שנים טובות אני עוסק בתחום הבריאות וירידה במשקל. עזרתי למאות אנשים להוריד במשקל וגם כתוצר לוואי מזה להפוך ליותר בריאים ואנרגטיים.

הבעיה של משקל עודף

משנה לשנה בעיית המשקל העודף רק גודלת ונהיית צעירה יותר. עד לפני כ-70 שנה לא היו אנשים שמנים, ואם היו, הסתכלו עליהם כעל אנשים חולים. כיום, הבעיה של עודף שומן וכל ההשלכות ממנה פוגשת כמעט כל משפחה בישראל.

הסיבות לעודף שומן

סיבה 1 – אוכל

שבן אדם אוכל הרבה ואוכל בעל ערך קלורי גבוה ואינדקס גליקמי גבוה, הוא מגיע למצב שהוא מקבל יותר קלוריות ממה שהוא שורף. מה שגורם לכבד שומני ומתחילה תנגודת לאינסולין. האינסולין כבר לא יכול להעביר את הגלוקוז לתוך התא כי כל התאים מלאים באנרגיה. רמת הסוכר בדם עולה ורמת האינסולין גם גבוהה, ולגוף לא נשאר שום דבר חוץ מלהכניס את הסוכר הזה לתאי שומן כמאגר אנרגיה עתידי.

סיבה 2 – נשנושים

הרבה נשנושים בין לבין, אכילה בתדירות גבוהה ואוכל מאוחר בלילה גורמים לאינסולין ולסוכר בדם להמשיך להיות גבוהים. אם רוצים לרזות ולהיות בריאים יותר, צריך להיפטר מסוכר ופחמימות פשוטות ולשמור על צום לסירוגין.

סיבה 3 – חוסר בתנועה

חוסר אקטיביות גורם לניוון שרירים ולעבודה גרועה של המעי, שמשפיע לאחר מכן על החילוף חומרים וכושר הספיגה שלו. תתחילו מאימונים קלים כמו הליכות ואימוני גומיות כדי שלא תראו רזים מדי אחרי שתורידו במשקל.

סיבה 4 – סטרסים ולחצים

לחצים מגדילים את כמות האינסולין בדם כמו הסוכר. אם אנחנו כל הזמן בסטרס, יהיה לנו הרבה יותר קשה להוריד במשקל כי הגוף חושב שאנחנו במצב הישרדות וצריך לשמור על האנרגיה בגוף.

סיבה 5 – שינה לא טובה בלילה

שינה לא טובה מוציאה אותנו מאיזון הורמונלי וגורמת לסטרס. תסדרו את השינה שלכם לשעות קבועות ותשנו לפחות 7-8 שעות בלי אור ורעשי רקע.

סיבה 6 – כימיה באוכל

חומרים משמרים, צבעי מאכל ומתחלבים חוסמים פירוק שומנים. תימנעו מאוכל שהוא לא מהטבע ומיוצר כולו במפעל.

סיבה 7 – עמידות לאינסולין

כחלק מהשלכות של עמידות לאינסולין, החילוף החומרים נהיה יותר איטי. אחד מהפתרונות הוא לאכול פעם ב-40-48 שעות כדי להניע שוב את החילוף החומרים למהירות שתגרום לנו לשרוף את השומן.

פתרונות נוספים

חומץ תפוחים אורגני עוזר לעכל את האוכל יותר טוב ומעלה את הרגישות לאינסולין. גדילן מצוי מסייע בניקוי הכבד משומן.

סיכום

גוף האדם נולד בריא ומתוכנת להיות בריא. את כל המחלות שלנו, כולל שומן עודף, אנחנו מייצרים בעזרת הסכין והמזלג בצלחת. 90% מהמחלות הכי נפוצות בעולם התפתחו בגלל האוכל שאנחנו אוכלים ביום יום.

היום דיברנו על 7 הסיבות לשומן עודף:

1.אכילת יתר.

2.נשנושים כל היום.

3.חוסר בתנועה של הגוף.

4.סטרסים ולחצים שמכניסים אותנו למצב הישרדות.

5.שינה, שגם היא בין החשובות לשריפת שומן.

6.כימיה באוכל המלאכותי.

7.עמידות לאינסולין.

בפרק הבא נדבר על מה גורם לסוכרת ואיך להירפא ממנה. שמי תום ויינברג, מאמן לירידה במשקל ולגוף בריא.

תום ויינברג ירידה במשקל וחיים ללא מחלות פשוט בריא
Blog

מה קורה כשמפסיקים לאכול סוכר​

הדבר הראשון שיקרה הוא שאתם תאבדו את התיאבון לסוכר כשאתם מפסיקים לצרוך סוכר לחלוטין למשך שבועיים. למה? זה קורה בגלל שכל פעם שאתם צורכים סוכר,

תום ויינברג ירידה במשקל וחיים ללא מחלות פשוט בריא
Blog

סוכרת איך לרפא ב3 שבועות

600,000 זה המספר של חולי סוכרת בישראל. כמעט 10% מהאוכלוסייה לא יכולים לחיות חיים מלאים בגלל המחלה הזו. שמי תום ויינברג, מאמן לירידה במשקל ולחיים

אין יותר פוסטים להציג
Scroll to Top
דילוג לתוכן