מה קורה כשמפסיקים לאכול סוכר

תום ויינברג ירידה במשקל וחיים ללא מחלות פשוט בריא

אובדן התיאבון לסוכר

הדבר הראשון שיקרה הוא שאתם תאבדו את התיאבון לסוכר כשאתם מפסיקים לצרוך סוכר לחלוטין למשך שבועיים. למה? זה קורה בגלל שכל פעם שאתם צורכים סוכר, הורמון מופעל ומוריד את רמת הסוכר בדם, מה שגורם למצב של היפוגליקמיה (מצב של סוכר נמוך בדם במידה מסוימת). זה גורם לכם לחשוק בסוכר, אך על ידי הסרת הסוכר מהתזונה שלכם, אתם נפטרים גם מהחשק לסוכר.

הגדרת היפוגליקמיה: מצב הנגרם מרמות נמוכות מאוד של גלוקוז או סוכר בדם, שכיח אצל אנשים סוכרתיים.

ירידה ברעב

אתם תהיו פחות רעבים כשתפסיקו לאכול סוכר. עד שלא תשלימו שבועיים ללא סוכר, לא תבינו באמת שהסוכר משאיר אתכם רעבים כל הזמן. כשאתם מוותרים על סוכר, אתם נהיים הרבה פחות רעבים. למה? זה בגלל שאתם מייצבים את רמות הסוכר בדם.

כשאתם חיים על סוכר, הגוף מתחיל לדחות אותו כי הסוכר רעיל לגוף. זה נקרא עמידות להורמון האחסון של השומן (אינסולין). הגוף שלכם חוסם את הורמון האחסון של השומן כי הוא שולט בסוכר, והגוף מגביל את כמות הסוכר בתוך התאים. הגוף שלכם לא רואה את זה כדבר טוב בכלל.

כשאתם מוותרים על סוכר, אתם יכולים להפוך את העמידות להורמון האחסון של השומן. לא רק שהגוף שלכם יכול לספוג כמויות נכונות של דלק, אתם גם יכולים לספוג חומרים מזינים הרבה יותר טוב כשזה קורה. זה בגלל שהעמידות להורמון האחסון של השומן חוסמת חומרים מזינים, מינרלים וויטמינים, שהם כולם חיוניים לגוף.

פחות עייפות

אתם תרגישו פחות עייפות, במיוחד לאחר אכילה, כשאתם מפסיקים לצרוך סוכר למשך שבועיים. כשאתם אוכלים סוכר באופן קבוע, אתם מרגישים עייפים אחרי שאתם אוכלים. אבל אם תעשו שבועיים ללא סוכר, תגלו שאתם לא נהיים עייפים כמו קודם לאחר האוכל. זה אומר שלא יהיו לכם רמות סוכר גבוהות שגורמות למוח להתעייף. תוכלו להשיג רמות סוכר נורמליות בקלות רבה יותר, מה שגורם למוח להיות ערני.

אובדן עודף מים ושומן

אתם תאבדו עודף מים ושומן כתוצאה מהפסקת אכילת סוכר. במהלך השבוע הראשון, אתם תפרישו הרבה מים וכמה שומן מהגוף, אך לאחר מכן, תפרישו בעיקר שומן. תופתעו כמה נוזלים החזקתם. יש אנשים שיכולים לאבד עד 6 קילוגרמים של נוזלים תוך שבוע אחד. החזקת הנוזלים הזו לא בריאה ללב.

תתחילו לראות שהבגדים שלכם רופפים יותר, במיוחד באזור המותניים. המותניים הם אחד המדדים הטובים ביותר אם אתם צורכים יותר מדי סוכר. אם תפחיתו את צריכת הסוכר, הבטן שלכם תצטמק, אך אם תאכלו יותר סוכר, הבטן תתרחב.

שיפור במצב הרוח

תחוו שיפור במצב הרוח כתוצאה מהפסקת אכילת סוכר. אם הייתם עצבניים לפני כן, עכשיו תהיו הרבה יותר רגועים ופחות לחוצים. תפקוד הקוגניטיבי ישתפר גם הוא, כך שתרגישו יותר ממוקדים, תהיו יותר מרוכזים ותוכלו להקדיש יותר תשומת לב למשימות שלכם.

שיפור בבריאות העור

כאשר אין סוכר בתזונה שלכם, העור שלכם ייראה הרבה יותר טוב. יהיו לכם פחות אקנה, והעור שלכם יזהר. זה רק משקף את מה שקורה כשמפסיקים לאכול סוכר למשך שבועיים. כשאתם צורכים סוכר, רמות הורמון האחסון של השומן עולות, וגם רמות האנדרוגנים, הורמון נשי, עולות, מה שיוצר אקנה. בגוף הגברי, העלייה בהורמון האחסון של השומן מורידה את רמות הטסטוסטרון. ברגע שזה קורה, יהיו לכם בעיות נוספות הקשורות לרמות נמוכות של טסטוסטרון.

פחות נוקשות בגוף

תחוו פחות נוקשות בגוף, כלומר פחות דלקת וכאב. מה שקורה זה שהגוף שלכם ממיר סוכר לשומן כדלק, וזה לוקח שלושה ימים של הפחתת פחמימות וסוכר כדי לעשות זאת. ייתכן שתיתקלו בהחמרה של הסימפטומים במהלך תקופה זו.

כל אחד יכול להתמודד עם שלושה ימים ללא סוכר, ואם תקחו ויטמינים מקבוצת B משמרים תזונתיים וכמה אשלגן, ככל הנראה לא תרגישו כאב ודלקת. זה יהיה יחסית קל. ברמת התאים, אתם בונים אנזימים חדשים כדי להפעיל את הגוף באמצעות שומן כדלק. ישנה הפחתה בדלקת בעורקים שלכם, וזה יסייע במניעת קרישת דם ולהפחית את הסיכון לשבץ מוחי ולמחלות לב או התקף בטווח הארוך.

קידום צמיחת תאי מוח

אתם מתחילים לצמוח תאי מוח חדשים כשאין סוכר. למה? זה בגלל שכאשר מפחיתים את הסוכר, אתם מפעילים את הגוף שלכם באמצעות מקור דלק אחר שנקרא קטונים. קטונים תומכים בצמיחת תאי העצב שלכם.

ניקוי הכבד

הכבד שלכם מתחיל להתנקות משומן גם כן כי הגוף שלכם מתחיל להיפטר מהשומן המצטבר בכבד, שניתן להשתמש בו כדלק. אתם בדרך לניקוי הכבד כך שהוא כבר לא יהיה שומני. אם יש לכם שומן בטני ואתם מתחילים לפתח עלייה במשקל, סביר להניח שיש לכם גם כבד שומני.

שיפור בתפקוד הכליות

תחוו שיפור בתפקוד הכליות כתוצאה מהפסקת אכילת סוכר מזוקק. אנשים עם סוכרת סובלים לעיתים קרובות מבעיות בכליות. לכן, כשאתם מפחיתים את כמות הסוכר ומצמצמים את הפחמימות, אתם תשפרו את תפקוד הכליות באופן משמעותי.

סיכום

כשאתם יודעים מה קורה כשמפסיקים לאכול סוכר, זה עשוי לעזור לכם לחשוב טוב יותר על הבחירות התזונתיות והצריכה הקלורית שלכם. יותר מדי סוכר רעיל לגוף, ויש להפחית את צריכתו אם אתם רוצים לחוות יתרונות בריאותיים נהדרים. התחילו להפחית את צריכת הסוכר עכשיו ונסו את תכנית הדיאטה ללא סוכר למשך שבועיים כדי לחוות תוצאות מדהימות!

תום ויינברג ירידה במשקל וחיים ללא מחלות פשוט בריא
Blog

מה קורה כשמפסיקים לאכול סוכר​

הדבר הראשון שיקרה הוא שאתם תאבדו את התיאבון לסוכר כשאתם מפסיקים לצרוך סוכר לחלוטין למשך שבועיים. למה? זה קורה בגלל שכל פעם שאתם צורכים סוכר,

תום ויינברג ירידה במשקל וחיים ללא מחלות פשוט בריא
Blog

סוכרת איך לרפא ב3 שבועות

600,000 זה המספר של חולי סוכרת בישראל. כמעט 10% מהאוכלוסייה לא יכולים לחיות חיים מלאים בגלל המחלה הזו. שמי תום ויינברג, מאמן לירידה במשקל ולחיים

אין יותר פוסטים להציג
Scroll to Top
דילוג לתוכן